4.jpg

"PAPIER Z PAPIERU, CZYLI MAGICZNY RECYKLING"

W pokazach recyklingu do pracy zaprzęgliśmy pralkę wirnikową (starą dobrą „Franię” i jej następców). Pod wpływem wody i mieszania rozwłókniamy przyniesioną przez uczestników pokazu makulaturę. Następnie tak uzyskaną pulpę przelewamy do drewnianej kadzi, skąd sitem czerpiemy masę i odciskamy ją w prasie. W ten sposób otrzymujemy nową kartkę papieru.

 

Przebieg pokazów:

  1. Wstęp - około 5-10 minutowa pogadanka nt. ekologii, a głównie recyklingu papieru.
  2. Podział uczestników warsztatów na trzy grupy:
    • grupa 1 - czerpanie kartki papieru z recyklingu
    • grupa 2 - przygotowanie ekologicznego certyfikatu na papierach pochodzących z recyklingu
    • grupa 3 – własnoręczne opisanie certyfikatu imieniem i nazwiskiem
  3. Zamiana grup - po około kwadransie następuje zamiana grup tak, aby każdy uczestnik warsztatów miał możliwość wyczerpać kartkę papieru, przygotować specjalny certyfikat i go wypisać.
  4. Po zakończeniu zajęć (zależnie od modułu 45 minut lub 60 minut) uczestnicy opuszczają zajęcia i wchodzi kolejna grupa.

Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów są zabierane przez uczestników spotkania do domu!

Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje własnoręcznie wyczerpaną kartkę papieru z recyklingu oraz samodzielnie przygotowany certyfikat. Dodatkowo w przerwach między prezentacjami można zakupić niedrogie pamiątki i upominki z papieru czerpanego.

Zdjęcia przedstawiające pracę poszczególnych grup.Grupa 1

Czerpanie kartki papieru z recyklingu

 

 

Grupa 2

Przygotowanie ekologicznego

certyfikatu na papierach pochodzących

z recyklingu

Grupa 3

Własnoręczne opisanie certyfikatu

imieniem i nazwiskiem

 

Powyższy scenariusz naszego widowiska możemy dopasować do planu przeprowadzanego przez Państwa wydarzenia uwzględniając w nim miejsce przeprowadzenia pokazu oraz charakter spotkania.

Pokazy ekologiczne wprowadziliśmy do naszej oferty stosunkowo niedawno, ale szybko zyskały sobie uznanie naszych klientów i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory przeprowadziliśmy już ponad 500  warsztatów edukacyjnych.

Nasze pokazy uatrakcyjniły też wiele festynów, spotkań firmowych oraz imprez tematycznych (dni sprzątania ziemi, zielone szkoły, akcje ekologiczne w centrach handlowych etc.). Poniżej prezentujemy kilka zdjęć i filmów pokazujących naszą pracę.
Jeśli chcielibyście Państwo poznać opinie o pokazach naszych dotychczasowych klientów zapraszamy do działów: „napisali o nas” i „rekomendacje”.

Uwaga! NASZE POKAZY CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM

Informacja o pokazach  tel. 601 52 22 50  od 9:00 do 18:00

Zamów pokaz - Pobierz formularz zgłoszeniowy

Powrót do góry