Pokazy ekologiczne

Poprzez pokazy ręcznego czerpania papieru z kartonów np. po mleku i sokach, chcemy pokazać, że w bardzo prosty i ekonomiczny sposób możemy odzyskiwać celulozę, która staje się cennym surowcem w dalszej produkcji papieru. Każde spotkanie rozpoczyna się krótką pogadanką na tematy związane z ekologią, w trakcie której podkreślamy, iż zbierana przez dzieci makulatura pozwala uchronić kolejne drzewa przed wycięciem. Chcemy rozpowszechnić, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, ekologiczne zachowania mając nadzieję, że w przyszłości również w Polsce segregowanie śmieci i odzyskiwanie surowców stanie się popularne.

Warsztaty ekologiczne w szkole

Tematyka pokazów historycznych, które przeprowadzamy w szkołach zawiera elementy dydaktyczne ujęte w programach nauczania przedmiotów: biologia/środowisko, geografia. Aby uprościć kwestie organizacyjne warsztaty dostosowaliśmy do rozkładu lekcji.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne w szkole

Warsztaty ekologiczne w centrach handlowych, firmach lub jako element eventu w plenerze

Nasze warsztaty ekologiczne wspaniale ubarwią także różne wydarzenia zarówno firmowe, jak i organizowane przez urzędy, fundacje, czy stowarzyszenia np. obchody Dnia Ziemi, pikniki rodzinne, festyny poświęcone ekologii, zielone szkoły, firmowe akcje związane z ekologią itp.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne w centrach handlowych, firmach lub jako element eventu w plenerze